Ana içeriğe atla

Araştırma Alanları

  1. Bilimsel Veri Analitiği, Uzman Sistemler (Scientific Data Analysis and Expert Systems): Bilimsel veri analizi ve keşif, büyük veri setleri üzerinde analiz yaparak yeni bilgilerin keşfedilmesini içerir.
  2. Bilgisayarlı Görü (Image Processing): Görüntü işleme, dijital görüntüleri analiz etmek, geliştirmek ve çıkarmak için kullanılan yöntemleri içerir.
  3. Konuşma,Tanıma ve Doğal Dil İşleme (Natural Language Processing): Doğal dil işleme, bilgisayarların insan dilini anlaması ve kullanmasıyla ilgilenir.
  4. Makine Öğrenmesi ve Uygulamaları (Machine Learning and Applications): Makine öğrenimi ve uygulamalarını içerir, bilgisayarların verilerden öğrenmesi ve bu öğrenmeyi kullanarak görevleri gerçekleştirmesi üzerine odaklanır.
  5. Robotik (Robotics): Robot teknolojileri ve yapay zeka kullanarak otomatik sistemlerin tasarımı ve kontrolü ile ilgilenir.
  6. Tıbbi ve Biyolojik Hesaplama (Computational Biology and Medicine): Biyoloji ve tıp alanlarında hesaplamalı yöntemleri kullanarak yapılan araştırmaları içerir.